Wypożyczalnia w Jaśle otwarta!

Z przyjemnością informujemy, że wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego w Jaśle została otwarta dla osób potrzebujących. Punkt wypożyczeń mieści się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle przy ulicy Szkolnej 25, na trzecim piętrze w pokoju 318.

Z usług wypożyczalni w Jaśle mogą skorzystać osoby, które:

  • wg przepisów kodeksu cywilnego zamieszkują na terenie powiatu jasielskiego lub gminy Brzostek w powiecie dębickim lub gminy Frysztak w powiecie strzyżowskim,
  • potrzebują opieki lub wsparcia w codziennym funkcjonowaniu,
  • wymagają korzystania ze sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego lub wspomagającego.

Osoby potrzebujące opieki lub wsparcia w codziennym funkcjonowaniu to takie, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

Potwierdzenie powyższego oraz konieczności korzystania ze sprzętu odbywa się na podstawie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ, tzw. lekarz rodzinny) lub specjalistę nie wcześniej niż jeden miesiąc przed złożeniem formularza zgłoszeniowego. Do oceny stopnia samodzielności fizycznej stosowana jest Skala Barthel, która pozwala na ocenę chorego pod względem jego zapotrzebowania na opiekę innych osób. Bierze się w niej pod uwagę między innymi czynności życia codziennego takie jak: spożywanie posiłków, poruszanie się, wchodzenie i schodzenie po schodach, siadanie, ubieranie i rozbieranie się, utrzymanie higieny osobistej, korzystanie z toalety oraz kontrolowanie czynności fizjologicznych.

UWAGA!

Wypożyczalnia przyjmuje jedynie zaświadczenia lekarskie wydane na druku, który można pobrać klikając w poniższy link: http://caritas.rzeszow.pl/wypozyczalnia/wp-content/uploads/2022/07/18_zaswiadczenie_lekarskie_bw_jaslo.pdf

Pozostałe dokumenty do wypożyczalni w Jaśle można pobrać ze strony http://www.caritas.rzeszow.pl/wypozyczalnia/sprzet-pomaga-iii/ na panelu bocznym, umieszczonym po prawej stronie witryny.

Dostawy sprzętu podzielone są na trzy etapy. Do tej pory do punktu w Jaśle zostało dostarczone:

  • 80 łóżek regulowanych elektrycznie
  • 80 materacy przeciwodleżynowych gofrowych
  • 80 materacy przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych
  • 25 wózków inwalidzkich ręcznych
  • 4 wózki inwalidzkie elektryczne
  • 4 podnośniki elektryczne z pionizatorem

Kolejna dostawa sprzętu zaplanowana jest na wrzesień.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *