Kto może skorzystać z wypożyczalni

Asortyment, którym dysponują wypożyczalnie jest bardzo szeroki tak, aby móc zaspokoić potrzeby osób z różnymi schorzeniami, dysfunkcjami czy niepełnosprawnościami. Są to m. in. łóżka elektryczne, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, kule, laski, chodziki, podnośniki, pionizatory, koncentratory tlenu, inhalatory, lampy, ciśnieniomierze, ortezy oraz sprzęt do rehabilitacji ruchowej m. in. piłki, rowerki, steppery, wioślarze i in.

Z usług wypożyczalni mogą skorzystać osoby, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tzn. które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej 1 z podstawowych czynności dnia codziennego i u których istnieje konieczność korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego lub wspomagającego. Ponadto wypożyczalnia świadczy usługi osobom, które mieszkają na terenie diecezji rzeszowskiej oraz części powiatów rzeszowskiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego i jasielskiego, które nie wchodzą w skład diecezji.

SPRZĘT WYPOŻYCZANY JEST ODPŁATNIE

NR RACHUNKU DO DOKONYWANIA OPŁAT ZA WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU:
49 1020 4391 0000 6302 0227 8133

Sprzęt wypożyczany jest na 6 miesięcy na podstawie pisemnej umowy zawieranej z wypożyczalnią. W przypadku, gdy wypożyczalnia posiada aktualnie sprzęt, którym osoba jest zainteresowana możliwe jest wypożyczenie go po podpisaniu umowy i wniesieniu opłaty zgodnie z cennikiem. Istnieje możliwość przedłużenia okresu wypożyczenia o kolejne miesiące – konieczne jest wtedy podpisanie aneksu do umowy.

Wypożyczalnia nie dokonuje rezerwacji sprzętu ani nie tworzy listy oczekujących.

W przypadku, gdy stan zdrowia osoby zainteresowanej wypożyczeniem sprzętu nie pozwala jej osobiście stawić się w wypożyczalni w celu wypełnienia dokumentów i wypożyczenia sprzętu możliwe jest dokonanie tych czynności przez osobę do tego upoważnioną. Wówczas osoba zainteresowana wypożyczeniem sprzętu musi udzielić pisemnego pełnomocnictwa. W przypadku, gdy stan zdrowia uniemożliwia złożenie podpisu pod upoważnieniem należy potwierdzić pełnomocnictwo poprzez złożenie tuszowego odcisku palca z wypisanym obok przez inną osobę imieniem i nazwiskiem osoby udzielającej pełnomocnictwa.

Nie wymagamy zaświadczenia lekarskiego!


Od dnia 1 kwietnia 2023 roku działalność wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego w Tyczynie zostaje zawieszona do odwołania. Tym samym od 1 kwietnia 2023 roku oddział wypożyczalni w Tyczynie pozostawać będzie w gotowości do świadczenia usług o charakterze zbliżonym do oferowanych do tej pory. Osoby korzystające do tej pory z punktu w Tyczynie zapraszamy do wypożyczalni w Rzeszowie przy ul. Jana Styki 21 (siedziba Caritas Diecezji Rzeszowskiej).


Adresy wypożyczalni

Rzeszów
wypożyczalnia główna

ul. Jana Styki 21 35-006 Rzeszów Telefon: 178-521-658 w.26

Jasło
powiat jasielski

ul. Szkolna 25 38-200 Jasło Telefon: 887-788-605

Ropczyce
powiat ropczycko-sędziszowski

ul. Adama Mickiewicza 59 39-100 Ropczyce Telefon: 502-180-375

Cmolas
powiat kolbuszowski

36-105 Cmolas 273 Telefon: 177-100-147, 781-196-064